Český nároďák porazil Novozélanďany 23:15

Tento víkend vyvrcholil týden s týmem New Zealand Ambassadors XV historickým vítězstvím českého týmu. Ačkoliv byly síly obou týmů velmi vyrovnané, Novozélanďané častěji chybovali a inkasovali trestné kopy (převážně za zborcené mlýny a předhozy). Petr Čížek trestný kop proměnil celkem šestkrát a jen kopy navýšil skóre o celých 18 bodů. První pětku zápasu položil v první půli zadák Jan Kovář. V první půli vedli Češi 17:5. Pětky v zápase padli ještě tři, všechny ale na straně Novozélanďanů. Češi výsledek uhájili i přesto, že v posledních deseti minutách hráli v oslabení 13 na 14. Vítězství to bylo o to sladší, že tento rok poprvé zápas nebyl jen exhibicí – ale byl zařazen mezi oficiální zápasy světové ragbyové federace – výsledek bude tedy započítán do oficiálního žebříčku.

Sestava

New Zealand Ambassadors XV

Jason Bird, Chris Howells, Jack Burmester, Cameron Gentles, Joe Beech, Alex Taylor, Travis Larsen, Jono Armstrong ©, Lindsay Horrocks,Brook Tremayne,Dwayne Burrows, Ethan Pollock,  Kieran Moffat,Robbie Samson,Te Hauora Campbell, Adam Elis, Alec Hendrickson, CK Mau Simeona, James Solomon, Sam Monaghan, Mitch Mcgahan, Jack Potter

Česká republika

Anthony Kent, Ondřej Kutil, Martin Havlíček, Dan Hošek, Robert Trefný, Vojtěch Havel ©, Michal Križánek, Marek Loutocký, Marek Šimák, Petr Čížek, Jakub Čížek, Karel Berounský, Jakub Žalud, Jiří Pantůček, Martin Kovář, Vojtěch Mára, Michal Průša, Daniel Chytil, Jan Olbrich, Radim Hutník, Albert Froněk, Daniel Rygl, Michal Neužil, trenér – Phil Pretorius

Týden s Novozélanďany

Novozélanďané byli v Praze celý týden a krom zápasu s českou reprezentací měli celkem nabitý program. V neděli vyrazili na Karlštejn, v pondělí do Snídaně s Novou a na vernisáž výstavy k výročí 60. let od založení RC Tatry Smíchov. V úterý navštívili magistrát hlavního města Prahy, vystoupili v rádiu Fajn a opět v televizi Nova, tentokrát při večerních zprávách. Průběžně na všech místech předváděli Haku. Ve středu předvedli Haku živě na Seznam.cz a také konečně přišel čas na první zápas s U20, ve kterém čeští hráči drtivě prohráli 105:0. Očekávání sobotního zápasu tak značně narostlo. Výhru mohli hráči rovnou oslavit na hřišti na Guiness párty. Ve čtvrtek byli hráči obou týmů přijati na Ministerstvu zahraničních věcí a ještě je čekal trénink mládeže na hřišti. Ani den před hlavním utkáním si neoddechli – na hřišti Tatry je čekala ještě Školní liga.