Náš odchovanec Adam Koblic se zabydluje v Anglickém rugby

Náš odchovanec Adam Koblic se zabydluje v Anglickém rugby

Adam Koblic, v této sezóně čerstvá U18, odešel v létě studovat na střední školu do Anglie s ambicí prosadit se výrazněji i v rugby. Na Clifton College v Bristolu, 150 let staré střední škole, Adam studuje Matematiku, Biologii, Němčinu a Sportovní studia.

Z rugbyového hlediska je škola zajímavá tím, že před hlavní starobylou budovou je hřiště The Close, jedno z nejslavnějších školních rugbyových hřišť v Anglii, na kterém se roku 1864 odehrál první meziškolní rugbyový zápas mezi Clifton College a Marlborough College. Na škole studovalo mnoho anglických reprezentantů a studenti školy se pravidelně objevují v ostrovních juniorských reprezentačních výběrech. Hlavním trenérem je mnoholetý kapitán Bristol Bears Matt Salter a o týmy se stará dalších 8 trenérů. Škola do soutěží staví 4 rugbyové týmy!

Adam začal v druhém týmu U18 a po velmi dobrých výkonech začal nastupovat za první tým. Clifton College skončila v nejvyšší školní soutěži, Daily Mail Trophy, na sedmém místě. Za Clifton hrají i dva angličtí reprezentanti U18 a dva reprezentanti U18 Walesu.

Během podzimu si Adama vyhlédli trenéři Bristol Bears a pozvali ho do jejich juniorské akademie. Po skončení Daily Mail Trophy se takto vybraní hráči ze školních týmů mezi sebou utkávají v soutěži Akademií týmů Premiership Rugby. Adam poprvé nastoupil za Bristol Bears jako střídající zadák proti London Irish. Vzhledem k tomu, že téměř jistě žádný středoevropan za Bristol zatím nenastoupil, nastaly problémy s Adamovým jménem, viz soupiska číslo 23 J. Růžově jsou označeni hráči, kteří jsou ještě o rok mladší.

Soutěž Akademií skončila v sobotu 9. února na slavném hřišti the Close v Adamově škole. Škola je na své účastníky zápasu patřičně hrdá a na svém webu umístila zdravici hráčům.

Adam je na snímku se spoluhráči uprostřed, chlapík napravo je anglický reprezentant U18.

https://www.cliftoncollege.com/news/2019/february/clifton-college-to-host-final-match-of-u18-academy-rugby-league/

V dalším průběhu sezóny Adama čeká série školních turnajů rugby 7s, které skončí největším turnajem mládežnického 7s rugby na světě – Rosslyn Park National Schools Sevens, kterého se zúčastní stovky týmů a celkově 9000 hráčů a hráček.

V květnu a červnu bude následovat sezóna sedmičkového rugby za Bristol Bears a celou sezonu Adam ukončí zápasovou túrou v Chile a v Argentině v červenci.

Adam se samozřejmě také velmi těší na dubnové zápasy českého národního týmu U18.

 

Bc. Kateřina Koubová
generální sekretář klubu

Červenec 2019

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
 • trénink muži
11
12
13
14
15
 • trénink muži
16
17
 • trénink muži
18
19
 • trénink francouzská armáda
20
21
22
 • trénink muži
23
24
 • trénink muži
25
26
27
28
29
 • PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 1
 • trénink muži
30
 • PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 1
31
 • PŘÍMĚSTSKÝ TÁBOR 1
 • trénink muži

Praktické informace