Nymburk 2019

Nymburk 2019 „Tatra a Jean Bidal“

Stejně jako v loňském roce klub RC Tatra Smíchov absolvoval soustředění ve Sportovním centru Nymburk. Jde o areál na nejvyšší úrovni v ČR a naší snahou je maximálně využít této možnosti pro další rozvoj našich hráčů a hráček. Soustředění se účastnili kategorie TATACA, U16, U19, MUŽI, ŽENY v celkové počtu 100 osob.

Naším hostem byl po celou dobu pobytu špičkový francouzský trenér Jean Bidal, který v minulosti trénoval reprezentačního tým Francie U18. Jeho zkušenosti a poznatky při vedení tréninků byly skvělým zdrojem informací pro naše trenéry a hráče. Na soustředění byli pozváni i naši trenéři mládeže, kteří měli možnost se 1,5 dne učit francouzskou cestu rozvoje ragby. Potěšilo nás poznání, že ragby chápeme velmi obdobně a že i úroveň našich nadějí je na dobré úrovni. Prostoru pro zlepšení vidíme mnoho a doufáme, že i v rámci budoucí spolupráce se opět posuneme dále. Na pobytu Jeana v ČR má velký podíl Diego Moll, za což mu děkujeme.

Soustředění bylo zahájeno teambuildingem ve čtvrtek dopoledne, kdy jsme všechny kategorie promíchali a během 2 hodin plnily zábavné soutěže a úkoly. Výsledky byly vyhlášeny poslední večer soustředění a spolu s odměnou bylo hlavní přínosem seznámení účastníků napříč kategoriemi. Zejména pro mladší hráče to byl neuvěřitelný zážitek.  Díky hezkému počasí proběhla většina tréninků venku na hřištích s umělým a přírodním povrchem. Bonusem byla každodenní možnost rehabilitace a možnost využít naše 2 fyzioterapeutky. Tréninkové jednotky probíhali 3-5x denně a doufáme, že se tato cílená příprava projeví nejen v této sezóně. V sobotu večer proběhl i tradiční závod štafet mezi týmem dívek a mužů a nácvikem týmové spolupráce v bazénu.

Děkujeme všem trenérům, kteří se podíleli na zajištění tréninkového procesu, Katce Koubové a Filipu Vackovi za organizaci celé akce, která se bude v budoucnu určitě opakovat.

Žijeme hodnoty

RC Tatra Smíchov

Odkaz na fotografie: https://photos.app.goo.gl/AEtjuq3QnJMuSJ7S7 

 

Březen 2019

Po Út St Čt So Ne
1
  • Soustredeni Nymburk
2
  • Soustredeni Nymburk
3
  • Soustredeni Nymburk
4
5
6
7
8
9
  • U12 Zbuzany 6. (Rugby)
  • U8 turnaj: Zbuzany 6
10
11
12
13
14
15
16
  • ČR-Holandsko
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
  • 1. liga ragby Tatra-Zlín
31
  • U8: turnaj Slávia
  • U12 Říčany 7.RT (Rugby)

Praktické informace