Tatra x Vyškov 30:19

Ačkoliv mnozí prorokovali jinak, zápas byl skutečně napínavou podívanou. První bodový zisk a celkově první půle byla ve znamení Tatry. V šesté minutě nejdříve získal trestným kopem body Hóňa (3:0), v 29. a 39. minutě pak pokládali nejprve Vojta Havel (8:0), později Fífa (15:0).

Druhá půle začala pro Tatru radostně – už ve 42. minutě Černoch položil pětku (20:0), během okamžiku se ale tlak otočil a převahu získal tým Vyškova. Jen dvě minuty stačily Vyškovu na položení dvou pětek. Skóroval nejprve Martin Kovář (20:7), následně Vladimír Mazal (20:14). Tatra tlak ustála a díky pětce Jacquese Ficka a prokopnutí Tomáše Honnera bodový náskok na chvíli zvýšila (27:14). V 65. minutě Vyškov odpověděl pětkou Tomislava Kopřivy (27:19). V posledních 10 minutách získal každý tým po jedné žluté kartě (Černý, Kovář) a díky trestnému kopu padly poslední body utkání – prokopával Hóňa a zvýšil tak na konečné 30:19.

Komentáře trenérů

Trenér Vyškova Pavel Pala komentuje zápas následovně: „My jsme velmi spokojení. Byli jsme spokojení i po vítězství ve čtvrtfinále na Pragovce. Splnili jsme si cíl postoupit mezi první čtyři a tím, že nám finále v podstatě spadlo do klína, tak jsme se na to chtěli nachystat tak, aby nikdo nemohl říct, že tam Vyškov nepatřil. Myslím si, že se nám to podařilo, že jsme do utkání vstoupili odhodlaně a bojovali jsme. Byť jsme prohrávali byla tam fáze, kdy jsme domácí trochu přitlačili. Ale to byl skutečně maximální výkon, kterého jsme v této době schopný. Je nás totiž málo, máme spoustu zraněných hráčů. Přiznám se, že nemám Facebook, tak jsem té negativity před finále byl do jisté míry ušetřen. Ačkoliv po mě chtěli spoustu vyjádření, nenechal jsem se do toho vůbec vtáhnout. Pro mě osobně týmem, který měl být ve finále, je Sparta. Ale nebylo to rozhodnutí o nás. To, co se stalo, je zkrátka fakt a my jsme udělali vše pro to, abychom odehráli zápas se ctí a důstojně. A doufám, že se nám to i podařilo.“

Za Tatru komentuje Číva: „Začátek jsme měli dobrý. V šatně jsme si řekli jenom pár slov, žádný taktický pokyny nebyly. Kluci už jsou dostatečně připravený na to, aby zápas zvládli sami. Vlastně nepotřebují, aby jim někdo radil. Nicméně v zápase došlo párkrát k výpadkům koncentrace a přestali jsme skládat. V tu chvíli byl Vyškov na koni a položil dvě pětky, na což jsme museli rychle reagovat a kluky motivovat. Rychle jsme střídali, abychom zlepšili hru v obraně, kluci se pak chytli sami a začalo to fungovat samo o sobě dál.“ Žilién doplňuje: „Byly to určitě větší nervy, než jsme doufali. Vyškov byl hodnotným soupeřem. Dobře se na zápas připravili a hráli srdcem. My jsme trochu nehráli tak, jako proti Říčanům, ale zaplaťpánbůh jsme zaslouženě zvítězili slavíme titul!“

Sestavy

RC Tatra Smíchov: Vojtěch Mára, Matouš Hodek, Michal Průša, František Křiklán, Jakub Procházka, Vojtěch Havel, Radim Hutník, Jiří Černý, Pol Lorente Jovel, Jackques Fick, Tomáš Bartoň, Karel Berounský, Roman Rygl, Theodor Zábranský, Lukáš Honner. Adam Elis, Martin Zobač, Jan Olbrich, Dominik Chabr, Michael Neužil Čestmír Řanda, Martin Bezouška, Filip Colakidis

JIMI RC Vyškov: David Jaroš, Jan Kovář, Martin Májovský, Václav Monček, Jakub Doležel, David Brtníček, Tomislav Kopřiva, Ondřej Kovář, Kryštof Pittner, Martin Kovář, Martin Gibala, Vladimír Mazal, David Šenk, Radek Fialka, Jakub Schmied. Matěj Hegr, Marcel Kodad, Martin Šmakal, Karel Školař, Filip Janský, Jan Školař, Lubomír Svoboda