Turnaj 1.série ženy

Nové kobylky se prokously k prvnímu vítězství

Na první turnaji 1. série jsme měly v plánu zapracovat nové hráčky do hry. Zároveň nás ale neopouštěla chuť vyhrát. Obou úkolů jsme se zhostily s dravostí kobylkám vlastní.

Pro několik našich kobylek to byl jejich první, maximálně druhý absolvovaný turnaj. Ovšem nezůstaly stát stranou a kolikrát chybělo jen maličko, aby se samy odsoudily k pití z kopačky za první položenou pětku na turnaji.

V prvním zápase prověřily naši připravenost šelmy z Hradce. Tento mladý tým však během prvních minut přišel o svou stěžejní hráčku, když se jí náš Karlos zakousl do prstu. Na výhru jsme si samozřejmě věřily, ovšem takto to bylo snazší.

Se Sedlčany máme klasicky své těžkosti. Zbytečně se chytáme jejich mnohdy zmatené a velmi kontaktní hry. Bohužel tomu tak bylo i dnes a my si výhru nad hermelínkama patřičně vybojovaly.

A to jsme ještě netušily, jak moc se budeme rvát s „B“ týmem Sparty. Naše nespočetné útoky končily zahozenými balóny či nevyčištěnými rucky. Ovšem podržela nás naše výborná fyzická připravenost a ve chvíli, kdy Spartě docházel dech, my chytly druhý a nebyly k zastavení.

Z posledního zápasu proti Moravskému společenství jsme měly největší respekt. I díky reprezentantkám v týmu Morava dnešním turnajem procházela bez větších těžkostí. Během porady před zápasem jsme se však rozhodly, že v posledním zápase necháme všechno a prostě to zkusíme „urvat“. Nakonec jsme odehrály bezkonkurenčně nejlepší zápas turnaje. Rychlé Moravanky jsme nenechaly rozeběhnout, my naopak posílaly balóny na naše běhavá křídla. Ovšem i roj se předvedl ve své nezlomné síle, přecházel rucky, vyhrával mauly a přes soupeřovu obranu procházel díky přesně mířeným odmítačkám.

Naše nadějné posily Žabka a Péťa byly Standou nominovány jako nejlepší nováčci a byly vyslány na zkušenou do týmu Vyškova, který se dlouhodobě potýká s nedostatkem hráček. Obě holky předvedly skvělou hru a my jsme na ně náležitě pyšné!

Ragby zdar

Waky

Konání turnaje: neděle 15. 4, RC Tatra Smíchov

Sestava: Denisa Bukovčanová, Denisa Malá, Týna Plevová, Kristýna Rinťa Jüngerová, Karlos Pecháčková, Wacky, Janka Malatincová, Šárka Fatková, Angelika Kirchen, Milena Svobodová, Majda Růžičková; za Vyškov Jana Žába GGeorgievová a Péťa Janíková, trenér Stanislav Král

 

Leden 2019

Po Út St Čt So Ne
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
  • U12 Zbuzany 3. (Rugby)
  • U8 turnaj: Zbuzany 3
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
  • U12 Zbuzany 4. (Rugby)
  • U8 turnaj: Zbuzany 4
27
28
29
30
31

Praktické informace